Ar mīlestību katra mūžam, ar cieņu valstij top torte simtgadnieku salidojumam

Sestdien, 25.augustā, plkst. 13.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” sāksies otrais Latvijas valsts simtgadnieku salidojums.

Notiks valsts vienaudžu godināšana, no kuriem daudzi, kad dibināja valsti, bija jau piedzimuši, tāpat šobrīd – daudzi ir tikai viena soļa attālumā no sava mūža100 gadiem.

        Katras dzimšanas dienas mielasta goda vietā  ir svētku torte. To apzinoties, tortes cepējiem,  ir gana skaists, radošs un svarīgs darbs.  Šogad torti valsts vienaudžiem veido ceptuves “Lāči” konditori.

        Veidojot kārtīgu veco laiku Lauku torti “jaunās skaņās”, tika pārlapotas pirmās Latvijas brīvvalsts gados cepto saldumu receptes, tika meklētas savu radu un draugu pierakstītās vecvecmāmiņu receptes. Kopā saliekot un radoši pilnveidojot, un klāt pieliekot arī paši savu izdomu, meistari veido aptuveni 25 kilogramus apjomīgo torti valsts simtgadnieku salidojumam.

         Lāču saimnieks Normunds Skauģis cer, ka tortes baudītāji sajutīs savas bērnības, jaunības un brieduma gadu saldā našķa garšas, kas bija populāras pirms 100, 90, 80 vai 70 gadiem.

Normunds Skauģis Latvijas valsts vienaudžiem  novēl:

„Lai dienas sienas kā rudzu vārpas cieši, kur dzīves mirkļi zelta graudos tērpti!”

        Tortes veidotāji uzskata –  ja simtgadnieku vērtējums svinību tortei būs izcils, tad tas dos iedvesmu, iekļaut šo recepti Lāču ceptuves piedāvājuma klāstā.

Salidojumu organizē RD sadarbībā ar Rīgas aktīvo senioru aliansi.