Dokumentālā filma “Piedzimt kopā ar Latviju” – finiša taisnē

Aktivizējot sabiedrības līdzdalību valsts 100gades sagaidīšanā, radoša domubiedru grupa īsteno pilsoniskās iniciatīvas projektu, veidojot pilnmetrāžas dokumentālo filmu  “Piedzimt kopā ar Latviju”. 

Filma ir stāsts par Latvijas simtgadniekiem, Latvijas  valsts vienaudžiem. Par cilvēkiem, kuru dzīvē Liktenis rakstījis visu mūsu valsts esību 100gadu vēsturē. Filmas varoņi ir 13 Latvijas simtgadnieki. Viņu stāsti veido dokumentālu laikmeta liecību, nododot nākamajām paaudzēm vēstījumu par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem un lepnumu par Latviju. Filmas varoņi ir dažādu profesiju pārstāvji, ar dažādu likteni, kas atklāj  emocijas un vēsturisku notikumu vērtējumu, kas mainījuši gan valsts, gan viņu personisko dzīvi.

“Šobrīd filmēšanas darbi faktiski ir pabeigti, nofilmēts vairāk nekā 50 stundu garš materiāls, apzināti vēsturiski arhīva dokumenti. Februārī sāksies dokumentālās filmas montāžas un ieskaņošanas darbi kā arī režisora scenārija īstenošana sazobē ar literāro scenāriju”, informē dokumentālās filmas izpildproducents Valters Kagainis.

Filmas veidošanas darbus atbalstījušas vairākas iestādes, pašvaldības, uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, tie, kuri  tur godā katra cilvēka dzīves vērtību valsts attīstības kontekstā, un vēlas atziņas, ko pauž tieši valsts vienaudži, arhivēt un saglabāt nākamajām paaudzēm.

 Šīs pilsoniskās iniciatīvas projekta autori uzskata, ka filmētie un arhivētie kadri apliecina, ka mūsu seniori ir svarīgi sociālās atmiņas nesēji un  vēsturiskās atmiņas stiprinātāji. To apliecina pagājušajā vasarā notikušais Latvijas Pirmais simtgadnieku salidojums Pilsrundāles pilī. “Arī salidojums  bija pilsoniskās iniciatīvas īstenošana, kā rezultātā sarosījās valstiskais  skats uz katra cilvēka, arī lielu vecumu sasniegušo – iespējām tikt uzklausītam, novērtētam. Galu galā – iziet sabiedrībā kopā ar savas pašvaldības vadītājiem, tikties ar vienaudžiem, iepazīties, nodibināt kontaktus un pa laikam sazvanīties. Senioriem tas ir ļoti svarīgi”, pārliecināta biedrības Rīgas aktīvo senioru alianses vadītāja Terēzija Mackare.

Spilgtākās salidojuma epizodes tiks iekļautas dokumentālajā filmā, saka filmas balsts,  režisore Ludmila Ikere.

       Ludmila Ikere, iepriekš vairāk nekā 20 gadus bijusi Rīgas Kinostudijā dokumentālo populārzinātnisko un mācību filmu  režisore un scenāriju autore. ”Strādājot pie filmas, esmu no jauna guvusi spēcīgu pārliecību – cik milzīga nozīme cilvēka dzīves ceļā ir optimismam un gaišām domām” atklāj režisore, piebilstot, ka filmas izskaņas kadri to noteikti apstiprinās.

        Filmas montāžas režisore ir Gunta Ikere – Latvijā profesionāli atzinīgi vērtēta un pieprasīta filmu montāžas režisore.

        Dokumentālo filmu veido domubiedri, profesionāli ļaudis – režisori, scenāristi, žurnālisti, producenti, operatori.

          Filma sākta veidot 2016.gadā. Filmas pirmizrādei šobrīd iezīmēti divi laiki –  augustā, kad paredzēts Latvijas 100gadnieku salidojums Rīgā, kur klāt būtu  arī filmas varoņi, un – otrs laiks – filmas pirmizrāde varētu notikt īsi pirms valsts jubilejas.

 

Informāciju sagatavoja

Pilsoniskās iniciatīvas Latvijas valsts 100gadei – dokumentālās filmas “Piedzimt kopā ar Latviju”  radošā grupa

(plašāk- mob. 22040309)

 Par filmu lasīt vairāk te