Dzimušie reizē ar Latvijas valsti: “Lai tik turētos veselība, būsim!”

 

100gadnieki pošas uz salidojumu

   Latvijas Valsts 100gadi sagaidot, valsts  galvaspilsēta dāvā mūsu simtgadniekiem, viņu dzimtas pārstāvjiem  kopā būšanu ar valsts vienaudžiem no visiem novadiem, ar sava novada  pašvaldības vadītājiem, ar valsts galvaspilsētas vadību, ar valsts augstām amatpersonām. Tiks godāti cilvēki, kuri veidojuši kopīgās vēsturiskās un sociālās atmiņas pamatu par dzīvi valstī pirmajā simtgadē. 100gadnieku salidojums notiks Rīgā, 25.augustā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

     Tas būs  otrais mūsu valsts simtgadnieku salidojums.

     Pirmo Latvijas simtgadnieku salidojumu pirms gada Rundāles pilī paši gaviļnieki, simtgadnieki, vērtē  kā brīnišķīgu tikšanās mirkli, kā lielisku iespēju “aci pret aci” aprunāties valsts vadītājiem un just valsts interesi par visvecākajiem iedzīvotājiem.

     Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) šobrīd ir apzinājusi vairāk nekā 70 Latvijas valsts vienaudžu, arī tos, kuriem ir jau vairāk nekā 100 gadu, arī tos, kuriem līdz 100 gadiem nedaudz pietrūkst.

     Kopumā visi uzrunātie, aicināti uz salidojumu, ar lielu apņēmību saka -“Lai tik turētos veselība, būsim!”

     Mēs esam gandarīti par šo atbildi, mūsuprāt, tas apliecina, cik svarīgi katram ir iziet sabiedrībā, justies līdzdalīgam pasākumos, sagaidot valsts 100gadi.

     Salidojuma dalībnieku vidū būs arī dokumentālās filmas Piedzimt kopā ar Latviju varoņi – valsts simtgadnieki.

     Salidojuma dalībnieku vidū būs arī tie, kuri  savas emocijas par valsti, par dzīvi valstī dažādos liktenīgos pagriezienos un  par nākotnes vēlējumiem Latvijai  ir jau rakstījuši Tautas saimes grāmatas lapās.   Katrs aicināts arī šobrīd – pošoties uz otro valsts vienaudžu salidojumu –  padomāt un pārcilāt savu atmiņu pūru un fotogrāfijas, uzrakstīt kādu savas dzīves epizodi. No šiem mazajiem stāstiem veidojas mozaīka par dzīvi valsts pirmsākumos.

   Mūsu valsts simtgadnieki izpelnījušies ievērību gan pašmāju medijos, gan arī ārvalstu televīzijās. Tā televīzijas kompānija no Vācijas ieradusies Latvijā, lai filmētu mundro mālpilieti Lidijas kundzi, kura savos 104 gados ir liela soļotāja un liela rokdarbniece. Ulbrokā pazīstams ir mazbānīša vadītājs Jāņa kungs, kurš joprojām palīdz meistarot tehnikas agregātus.

     Salidojumā sagaidām absolūti dzīvespozitīvu cilvēku no Jūrmalas – Valērijas kundzi, kura savu 100 dzimšanas dienu svinēs reizē ar valsts dzimšanu. Savukārt Jevģēnijas kundze no Rīgas var palepoties ne tikai ar balerīnas profesiju, bet arī ar grāfienes titulu. Savukārt Vasilisas kundze savos 100 gados nav baidījusies iekļūt pārvērtību šova modes lapās. Ja turēsies veselība, salidojuma dalībnieku vidū redzēsim brašo piparkūku cepēju no Pierīgas – Emīlijas kundzi, kuru daudzi zina no Doma laukuma gadatirdziņiem. Stingri solījis būt klāt arī šajā salidojumā Ērika kungs, kurš ir prototips latviešu mākslas filmai  “Kad lietus un vēji sitas logā”.  Tāds ir neliels ieskats simtgadnieku sarakstā, kuri būs Latvijas otrā simtgadnieku salidojuma galveno viesu pulkā.

 

Foto no pirmā 100gadnieku salidojuma Rundāles pilī 2017.gadā.

Papildus informācija  – mob.tālr. 20209935

 

Salidojumu organizē RD sadarbībā ar Rīgas aktīvo senioru aliansi.