Piedzimt kopā ar Latviju

 

Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums

2017.gada 15.jūlijā plkst.13.00 Rundāles pils, Pilsrundāle

 

Atskats 100gadnieku salidojuma tapšanas un norises vēsturē (skat.rakstu arhīvu):

 (Noklikšķiniet uz ieraksta, lai izlasītu rakstu un apskatītu fotogrāfijas).

 

Ar lielu saviļņojumu aizritējis Latvijas pirmais simtgadnieku salidojums – Pilsoniskā iniciatīva veltīta Valsts 100gadei

 

Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums raisa lepnumu par Latvijas cilvēkiem

 

Laimīgs gadsimts

 

Latvijas valsts vienaudži – dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju” varoņi – ielīgo Jāņus Brīvdabas muzejā

 Foto no Jāņu ielīgošanas Brīvdabas muzejā skatiet šeit

 

Piesakās Latvijas Pirmā Simtgadnieku salidojuma dalībnieki

 

Piesakās Latvijas Pirmā Simtgadnieku salidojuma dalībnieki- šobrīd dalību salidojumā apstiprinājuši 33 mūsu valsts simtgadnieki

 

Šovasar, 15.jūlijā Pilsrundālē notiks Pirmais Latvijas 100gadnieku salidojums

 

Latvijas valsts vienaudži izrāda lielu interesi par iespēju tikties Pirmajā Latvijas Simtgadnieku salidojumā, kas notiks šovasar, 15.jūlijā, Rundāles pils Baltajā zālē

 

Pilsoniskās iniciatīvas "Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums" radošā grupa –  no kreisās – Velta Puriņa, Dace Mazcirīte, Valters Kagainis, Lūkass Mairis Marcinkevičs, Marika Vanaga, Agita Valtere, Gaida Lilienšteina.

Pilsoniskās iniciatīvas “Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums” radošā grupa –
no kreisās – Velta Puriņa, Dace Mazcirīte, Valters Kagainis, Lūkass Mairis Marcinkevičs, Marika Vanaga, Agita Valtere, Gaida Lilienšteina.

2017.gada 15.jūlijā plkst.13.00 Rundāles pils, Pilsrundāle

 

Nolikums

Mērķi un uzdevumi

  •  Veicināt senioru aktīvu iesaistīšanos Valsts 100gades pasākumu organizēšanā;
  •  Nodrošināt kopā būšanas iespēju Latvijas valsts vienaudžiem;
  •  Veicināt iziešanu sabiedrībā kopā ar sava novada amatpersonām;
  •  Aktualizēt godājamo senioru devumu savam novadam, dzimtai,valstij;
  •  Pateikt paldies par vēsturiskās atmiņas stiprināšanu.

 Vieta un laiks

 Salidojums norit Rundāles pils Baltajā zālē, Pilsrundāles pagastā;

2017.gada 15.jūlijā, plkst.13.00

 Organizētāji un atbalstītāji

 Latvijas 100gadnieku salidojuma organizatorus atbalsta Rīgas aktīvo senioru Alianse RASA; Rundāles pašvaldība, personiski Rundāles pils direktors Imants Lancmanis; Latvijas pašvaldību savienība, aktieri, mākslinieki;

Projekta vadītājs Lukass Mairis Marcinkevičs – tel. – 26549820

Dalībnieki un pasākuma norise

Salidojums „Piedzimt kopā ar Latviju” ir pasākums, kurā aicināti piedalīties simts un vairāk gadus sasniegušie Latvijas iedzīvotāji, kā arī ilgdzīvotāji no visas Latvijas.

Salidojuma dalībnieki  piesaka dalību, aizpildot pieteikuma anketu, zvanot projekta vadītājam, vai Rīgas aktīvo senioru aliansei-67221487.

Ar „Latvijas ilgdzīvotāji” saprotam cilvēkus, kuri dzimuši reizē ar Latviju vai kuru aktīvā darba dzīve ritējusi pirmās brīvvalsts laikā, kā arī padomju okupācijas laikā un atmiņā spilgtas aizvadītās simtgades epizodes un notikumi;

Dalībnieki pasākuma laikā ir aicināti arī  uzstāties, lasot vai stāstot kādu spilgtu epizodi savas dzīves un Latvijas valsts kontekstā; (kopumā nepārsniedzot  5 minūtes).

Novadu pašvaldības, no kurām ieradušies salidojuma dalībnieki, aicināti sagatavot līdz 5 minūšu programmu par saviem novada ļaudīm, darbu un tas var būt arī jauniešu montāžas veidā, dziesmas vai dejas variantā.

Katrs novads, kopā ar dalībniekiem aicināts arī veidot videomateriālus, fotomontāžas demonstrēšanai salidojuma dalībniekiem par savu novadu. Tā cilvēkiem. Valsts vienaudžiem.

Savu novadu valsts 100gades sakarā prezentēt var novadu/pašvaldības/pagasta/kultūras centra vadītājs;

Pasākums notiek ar skaņu pastiprinošām iekārtām (pie mikrofona) brīvā formā (ja tiek izmantots muzikāls pavadījums vai kādi rekvizīti, lūdzam par to informēt organizatorus, aprakstot to pieteikuma anketā, vai izstāstot telefoniski). Ir ekrāns, projektors, videoekrāns.

Salidojumā aicināti piedalīties arī novadu izcilākie ļaudis biznesā, izglītības frontē, kultūras dzīvē, sportā, mājsaimniecībā;

Pārējie klātesošie , kas nav kā tiešie dalībnieki un salidojuma virsraksta varoņi, var piedalīties salidojumā kā klausītāji, kā arī iesaistīties diskusijās un visās aktivitātēs, kas notiek salidojuma laikā.

Katrs novads, kopā ar dalībniekiem aicināts arī veidot videomateriālus, fotomontāžas demonstrēšanai salidojuma dalībniekiem par savu novadu. Tā cilvēkiem. Valsts vienaudžiem.

Pasākuma dalībnieki aicināti veikt ierakstu Biedrības RASA veidotajā un Latvijas 100gadei veltītajā, topošajā grāmatā „Tautas Saimes Grāmata. Ieraksta mērķis – vēlējums Latvijai, sapnis par Latviju, atzīšanās mīlestībā Latvijai, spilgtas vēsturisko atmiņu rindas no kopējās 100gadu vēstures. Iespēja sagatavot vēstījumu Latvijai jubilejā varētu notikt jau iepriekš. 

Vairāk par topošo unikālo grāmatu – skat. Biedrības RASA mājas lapā

 

Pasākuma laikā dalībniekiem tiks prezentēta arī videofragmenti no jaunas dokumentālas filmas tapšanas  „Piedzimt kopā ar Latviju. Mans ceļš. Latvija.” Salidojuma dalībnieku vidū būs arī topošās filmas varoņi – Latvijas simtgadnieki.

Tuvojoties Latvijas 100-jai dzimšanas dienai, sabiedriskās telpas uzmanības centrā noteikti jānonāk ikkatra cilvēka mūžam, jo īpaši, kuri dzimuši reizē ar Latviju, izgājuši kopā cauri gadsimtam, cēluši neatkarīgu valsti. Filmas pamatideja – caurvijot Latvijas vēstures notikumus, laikmeta iezīmes un cilvēku mūžu gājumu, parādīt cilvēciskās un patriotiskās vērtības, kas svarīgas valsts veidošanā un pastāvēšanā, kas ir tautas vēsturiskās atmiņas mantojums šodienai un nākotnei

Noslēgumā- Latvijas mākslinieku un aktieru koncerts;

Salidojuma laikā plānota iepazīšanās ar Rundāles pils muzeju;

Svētku mielasts.

Informatīvais atbalsts

Latvijas Radio, Radio Skonto, Kurzemes radio, Dārzs un Drava, Latvijas avīze, Spektrs, pašvaldību laikraksti un sociālie tīkli, radio, avīze Apriņķis.

 Pieteikšanās kārtība

  • Plašāka informācija par dalību salidojumā – Projekta vadītājs Lukass Mairis Marcinkevičs tel. – 26549820;
  • Rīgas aktīvo senioru alianse-20209935;
  • Pieteikšanās līdz 2017.gada 1.jūnijam.