Latvijas valsts vienaudži – dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju” varoņi – ielīgo Jāņus Brīvdabas muzejā

 

Otrdien, 20.jūnijā plkst.19.00 Brīvdabas muzejā uz vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumu bija aicināti ļaudis, kuri ir pilnmetrāžas dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju” varoņi un dzimuši reizē ar Latvijas valsti.

Pasākums risinājās Juglas ezera krastā, Kurzemes sētā. Ielīgošanā piedalījās  folkloras kopa no Mālpils „Māli”, klātesošos priecēja ansamblis „Dzeguzēni”. Bet filmēšanas grupa filmēja un iztaujāja sparīgos simtgadniekus par Līgo svētku un Jāņu svinēšanu dažādos valsts pastāvēšanas posmos, dažādu ideoloģiju ierāmētus.

Dokumentālās filmas veidošanas ideja ir pilsoniskā iniciatīva, veltīta Latvijas valsts gadsimta jubilejai. To realizē radoša domubiedru grupa, atsaucoties valdības aicinājumam aktīvi katram iesaistīties Valsts 100gades sagaidīšanas pasākumos.

Filmas izpilddirektors Valters Kagainis: „Šogad un nākamgad plānota filmēšana un pēcapstrāde, lai 2018. gadā filmu varētu izrādīt visplašākajai skatītāju auditorijai. Filmas lielākā vērtība – dzīva saruna ar Latvijas vienaudžiem, Latvijas tapšanas aculieciniekiem un līdzdalībniekiem. Šo cilvēku stāsti ir dokumentāla laikmeta liecība, akcentējot katra devumu novadam un piederības sajūtu valstij. Tā ir unikāla iespēja saglabāt vēsturei un nākamajām paaudzēm aculiecinieku stāstus par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem un lepnumu par Latviju, veidojot un stiprinot mūsu kopējās vēsturiskās atmiņas pamatu. Tā ir iespēja saglābāt Latvijas pirmās simtgades mantojumu un stiprināt mūsu kopējās vēsturiskās atmiņas pamatu”.

 

Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) vadītāja Terēzija Mackare: Mūsu biedrība var lepoties ar enerģiskiem senioriem – tā, piemēram,  RASA biedre Marta Melgalve, vai kā mēs viņu mīļi dēvējam –Martiņa, ir nosvinējusi 103 gadu jubileju. Pirms trīs gadiem, atzīmējot savu simtgadi, Martiņa pierādīja, ka var apgūt datorprasmi, ka var sazināties SKYPE. Personiskais šarms, joprojām aktīvā sabiedriskā dzīve, dzīvesprieks un zinātkāre raksturo ne tikai Martu. Lai gan dokumentālajā filmā iesaistīti daudzi valsts simtgadnieki, tomēr tieši Martas dzīves stāsts caurvij ceļu pie visiem filmas varoņiem.”

Latvijas simtgadnieki labprāt filmējas dokumentālajā filmā “Piedzimt kopā ar Latviju”, atceras skaudrākos un laimīgākos brīžus, pārdomā, ko no savu un Latvijas gadu stāstiem ierakstīt kā vēstījumu Biedrības RASA simtgadei veltītajā iniciatīvā „Tautas Saimes grāmatā”, ko vēlēt Valstij 100 gadu jubilejā… Visi filmas dalībnieki ir sadraudzējušies un drīz vien domā satikt citus valsts simtgadniekus Latvijas pirmajā 100gadnieku salidojumā vasaras viducī Rundālē.

 

Dokumentālās filmas veidošanas ideja ir pilsoniskā iniciatīva, veltīta Latvijas valsts gadsimta jubilejai. To realizē radoša domubiedru grupa, atsaucoties valdības aicinājumam aktīvi katram iesaistīties Valsts 100gades sagaidīšanas pasākumos.

Plašāka informācija – Valters Kagainis, mob.tel.- 29574170

 

Filmas “Piedzimt kopā ar Latviju” – varoņi – mundrie un sparīgie simtgadnieki ielīgo 2017.gada vasaras saulgriežus:

             

 

Vairāk foto skatiet šeit