Palielinās senioru līdzdalība pilsētvides plānošanas procesā

Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) aizvien mērķtiecīgāk  iesaistās pilsētvides plānošanas procesos.

           “Seniori uzskata, ka šobrīd, vasaras plaukumā,  ir īstais brīdis, iziet pilsētas ielās, izmēģināt veloceliņu tīklu pilsētā, palūkotos pilsētas labiekārtošanas pielāgotībā ne tikai no senioru dzīves kvalitātes viedokļa, bet arī no sabiedrības ērtību kopuma”, skaidro RASA vadītāja Terēzija Mackare, norādot, ka ilgāku laiku senioru pilsoniskās aktivitātes bremzēja Covid-19 krīzes situācija.

          Tagad pilsoniski aktīvie cilvēki no biedrības, arī  no nesen izveidotās “Senioru Padomītes”, sadarbībā ar apvienību Pilsēta cilvēkiem, apkopojuši novēroto situāciju Čaka ielā. Lai gan pēc senioru vērtējuma iela kļuvusi iedzīvotākiem draudzīgāka, tomēr būtiska ir soliņu un apstādījumu  ierīkošana.

           Šobrīd velosipēdi pārsvarā pārvietojas pa tiem paredzēto velojoslu un netraucē gājējiem. Noņemot velojoslas, velosipēdu satiksme pārcelsies uz ielas ietvēm un var palielināties iespējamība notikt negadījumiem, kuros iesaistīti gājēji.

            Rīgas aktīvo senioru alianse uzrakstījusi vēstuli Rīgas Domei, kurā aicina  saglabāt Čaka ielas velojoslas un turpināt ielas labiekārtošanu drošas un kvalitatīvas pilsētas infrastruktūras veidošanā.