Par RASA iniciatīvu Tautas Saimes Grāmata Latvijas valsts simtgadei plašāk zinās Kanādā

 

Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) valde un tās priekšsēdētāja Terēzija Mackare 26.jūlijā tikās ar Kanādas latviešu kopienas delegāciju, lai vienotos par sadarbību, īstenojot Latvijas valsts 100gadei veltītu iniciatīvu „Tautas Saimes Grāmata”.  

Tautieši no Kanādas izteica vēlēšanos izdarīt savu ierakstu Grāmatā, esot šobrīd Latvijā. Tāpēc tikšanās notika 1991.gada Barikāžu muzejā, kur šobrīd ir Tautas Saimes grāmatas pieturas vieta Rīgā.

 Ieraksta ceremoniju emocionāli papildināja folkloras kopas Silavots priekšnesums.

 

Kanādas latviešu kopienas projektu koordinatore Ingrīda Keon solīja vērst plašumā Kanādas latviešu vidē informāciju par šo iniciatīvu: „ Ar sapni sirdī par savu Tēvzemi dzīvojam un noteikti katram no mums ir ko uzticēt Latvijai, atskatoties uz savas dzīves vēsturiskajām un liktenīgajām peripetijām un ir ko vēlēt nākotnei”.

„Vienošanās par sadarbību ir ļoti svarīga, lai sekmīgi īstenotu Grāmatas rakstīšanu, lai pēc daudziem gadiem vēsturnieki, etnogrāfi, literatūrzinātnieki, politiķi varētu vētīt un pētīt, kā esam dzīvojuši, ko runājuši, ko darījuši valsts stiprumam un dzīves labklājībai”- rezumēja tikšanās dalībnieki.

 

Ikvienam  Plašākai informācijai:

Telefons- +371 67221487; 20209935