Pieslēdzies Latvija!- Lattelecom iesaista RASU

Datorprasmju iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! īstenošanā Lattelecom iesaista Rīgas Aktīvo senioru aliansi (RASA), tādējādi veicinot senioru līdzdalību sabiedriskajos procesos. Uzsākot septīto projekta gadu, ir atklāta arī reģistrācija bezmaksas kursiem Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs.

 

Atbilstoši līdzšinējai pieredzei un prasmēm mācībām trīs līmeņos aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās plkst. 9.00 – 13.00 zvanot pa tālruni 80000822. Latviešu un krievu valodas plūsmās Rīgas un tās apkārtnes interesentiem mācības notiks RASA jaunajā datorklasē Cēsu ielā, kuras remontu un iekārtošanu biedrībai dāvina Lattelecom.

 

Savukārt katrā no reģionu pilsētām – Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs – mācības tiks nodrošinātas 100 dalībniekiem, un tās notiks skolu datorklasēs. 

 

„Vēlamies veicināt Latvijas senioru aktīvu iesaisti sabiedriskajās norisēs, tādēļ septītajā Pieslēdzies, Latvija! gadā uzsākam sadarbību ar biedrību RASA, kas nodrošinās projekta īstenošanu Rīgā,” atklājot jauno senioru mācību gadu un biedrībai RASA dāvāto jauno datorklasi skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis

 

Labklājības ministrs Uldis Augulis, projekta atklāšanā akcentēja: „Man ir patiess prieks jau otro gadu pēc kārtas atklāt šo sociāli nozīmīgo projektu un sveikt seniorus ar jaunu prasmju apguves uzsākšanu. Ir pierādījies, ka interesants mācību process, kas paver jaunas iespējas, rada pozitīvas emocijas un apmierinātību ar dzīvi. Vienlaikus ir gandarījums, ka vadības grožus savās rokās ir pārņēmuši paši seniori, un turpmāk biedrība RASA un tās aktīvie seniori skolos cilvēkus un nodrošinās arī socializēšanās iespējas. Esmu pārliecināts, ka biedrība lieliski šo atbildīgo pienākumu spēs īstenot un aizvien vairāk mūsu seniori orientēsies datorpasaulē un internetā.”

„Sociālā palīdzība ir mūsu biedrības misija, tādēļ mēs ar prieku piedalāmies Pieslēdzies, Latvija! iniciatīvā, seniori palīdz citiem senioriem apgūt IT tehnoloģijas, kas kļuvušas par dzīves nepieciešamību. Lai biedrības un Lattelecom sadarbība integrē un pilnveido Latvijas sabiedrību, kā aktīvu, radošu un varošu,” uzsver biedrības RASA vadītāja Terēzija Mackare.

Atklājot jauno mācību gadu, Lattelecom biedrībai RASA dāvina labiekārtotu datorklasi, kur turpmāk notiks mācības. Tāpat Lattelecom arī turpmāk nodrošinās mācību materiālu izstrādi un druku, konsultēs skolotājus darbam ar izstrādāto mācību programmu un senioriem, kā arī segs ar projekta īstenošanu saistītos izdevumus. Savukārt biedrība RASA turpmāk reģistrēs dalībniekus, koordinēs mācību grupas un nodrošinās mācības.

Reģistrējoties mācībām, ikviens var izvēlēties kādu no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši dalībnieka iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais līmenis paredzēts tiem, kas ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi. Pieslēdzies, Latvija! mācības plānots uzsākt maija beigās.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 28 tūkstoši senioru. Projekta organizētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā. Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Skat. www.piesledzieslatvija.lv