Projekta “Pieslēdzies Latvija!” svinīgais noslēgums

2016.gada 7. jūnijā, Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim Lattelecom pasniedza pirmo dāvanu, valsts simtgadi gaidot. Septiņu gadu laikā Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursos datora un interneta prasmes apguvuši vairāk nekā 31 tūkstotis senioru, tādējādi vecāko paaudzi integrējot sabiedrības informatīvajā telpā, veicinot iesaisti sociālajos procesos un konkurētspēju darba tirgū.

1-J.Gulbis_Lattelecom T.Mackare_RASA R.Vejonis un J.Borite_Latvijas valsts simtgades birojs

J.Gulbis Lattelecom, T.Mackare RASA, R.Vejonis un J.Borite Latvijas valsts simtgades birojs

 

 Saņemot Lattelecom simbolisko dāvinājumu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja: “E-prasmes vairs nav modes lieta, kas attiecas tikai uz jaunāko paaudzi. Pieslēdzies, Latvija! ir pierādījis, ka digitālo tehnoloģiju apgūšanai nav vecuma ierobežojumu – datorprasmes var apgūt arī cienījamā vecumā, ir tikai jāgrib un jāmācās.”

 

Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis skaidro:”2008. gadā, kad sākām iniciatīvuPieslēdzies, Latvija!, apņēmāmies līdz Latvijas valsts simtgadei datorprasmes sniegt 30 tūkstošiem senioru, tādējādi sabiedrībā mazinot „digitālo plaisu”. Esam guvuši tik lielu atsaucību un ieinteresētību apgūt jaunās tehnoloģijas, ka jau 2016. gada sākumā pārsniedzām uzstādīto mērķi. Latvijā ir izveidojusies viedsenioru paaudze, kas sev pavērusi daudz plašākas socializācijas, saziņas, sevis pilnveides un ekonomiskās līdzdalības iespējas. Tā ir Lattelecom dāvana valstij, 100 gadu jubileju gaidot.

1-Lattelecom valdes priekssedetaja uzruna

Kopš Pieslēdzies, Latvija! uzsākšanas 2008. gadā pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem interneta lietotāju skaits ir divkāršojies. Savukārt 65 – 74 gadu vecu iedzīvotāju vidū viņu skaits ir pieaudzis pat piecas reizes.”

     Pilno tekstu skatīt šeit- Lattelecom mājas lapā

 1-R.Vejonis sanem Lattelecom davanu Latvijai simtgade (5)-001

 Uzsākot septīto projekta gadu, 2015.gadā datorprasmju iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! īstenošanā Lattelecom iesaistīja Rīgas Aktīvo senioru aliansi (RASA), tādējādi veicinot senioru līdzdalību sabiedriskajos procesos.

Biedrības RASA valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare ir gandarīta, ka no 2015.gada jūnija līdz decembrim apmācīti 1500 seniori. “Tas ir mūsu pirmais devums Latvijas simtgadei” viņa uzsvēra.

1-Rigas Aktivo senioru alianses vaditaja Terezija Mackare un Lattelecom valdes priekssedetajs Juris Gulbis

     Skat.Pieslēdzies Latvija!- Lattelecom iesaista RASU

 Rigas Aktivo senioru alianses vaditaja Terezija Mackare