Projekts „ Demokrātijas atslēgas – instrumenti digitālās un zaļās mobilitātes veicināšanai”

     Īstenojot aktivitāti RASA RUNĀ projekta AIF ietvarā, biedrības RASA seniori devās uz sarunu festivālu LAMPA  Cēsīs.

     Mēs katrs esam valsts – sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme! – pieturoties pie šīs domas virsotnes, seniori iesaistījās vairākās diskusijās par visai sabiedrībai nozīmīgām tēmām.

     Viena no senioru izvēlētām diskusiju teltīm bija  – diskusija “Cieņpilna dzīve ģimenei, kurā ir pastāvīgi aprūpējams tuvinieks”.

Nereti ir tā, ka  ģimenē aprūpējamais tuvinieks un aprūpētājs – abi   ir  senioru vecumā.

     Kā mainīt šo situāciju, jo kādam no ģimenes ir jāpamet darbs, tādā gadījumā – viņi tiek izolēti no sabiedrības, slīgst finansiālās grūtībās. Pieredze liecina, ka pašvaldības pakalpojumi šādās situācijās ir minimāli. Problemātiski ir nodrošināt cieņpilnu dzīvi gan aprūpējamajam cilvēkam, gan viņa tuviniekiem un aprūpētājiem. Problemātiski saņemt arī speciālistu padomus, konsultācijas, pārbaudes un papildus pakalpojumus.

     Turklāt – īpaši pandēmijas sērgas apstākļos, kad  faktiski svarīgas sociālās problēmas tiek pārceltas uz digitālo platformu vidi. RASA RUNĀ aicina meklēt atbildes uz jautājumu kopumu un atbalstīt iniciatīvas, kā pašvaldības varētu risināt grūtībās nonākušiem palīdzēt arī ar digitāliem rīkiem efektīvai un ātrai saziņai.

Šajā diskusijā piedalījās biedrības RASA pārstāve Daina Lidiga.

Skat. video fragmentu šeit:

http://biedribarasa.lv/wp-content/uploads/VID-20210823-WA0045.mp4

Plašāk arī- Delfi piedalās sarunu festivālā LAMPA:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/delfi-diskusijas-cienpilna-dzive-gimenei-kura-ir-pastavigi-aprupejams-tuvinieks-ieraksts.d?id=53501527