Projekta E-SENIORS pārstāvji viesojas Rīgas aktīvo senioru Aliansē

 

Oktobra sākumā, piedaloties EURAG starptautiskajā simpozijā Vīnē, RASA delegācija iepazinās ar Eiropas projekta

E-seniors asociācijas (FRANCIJA) vadītājiem un pārrunāja iespējamo sadarbību.

Minētais projekts ir ievērojams partneris Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta kopienā. Mērķis – cīnīties pret

e-atstumtību, nodrošinot piekļuvi informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un mācības pensionāriem un / vai invalīdiem, lai mazinātu plaisu starp paaudzēm; rūpētos par senioriem, cīnoties pret vecāku cilvēku izolētību; atvērtu jaunus skatījumu uz inovācijām, lai efektīvi izmantotu brīvo laiku.

„Būtībā Rīgas aktīvo senioru Alianse šo projektu uztvēra kā saprotamu, nepieciešamu, attīstošu un ļoti svarīgu arī Latvijas senioriem”, uzsvēra RASA valdes priekšsēdētāja Terēzija Mackare, piebilstot, ka biedrība zināmā mērā ir iepazinusi vecāka gadagājuma cilvēku arvien pieaugošu pieprasījumu pēc e – zināšanu apgūšanas, sadarbojoties kopā ar uzņēmumu Lattelekom projektā „Pieslēdzies Latvija”.

Tiekoties Rīgā ar viesiem no Francijas-  E-seniora projekta līderiem-  tika pārrunāti projekta īstenošanas pamatvirzieni. Projekts piedāvā “Pamata datorprasmes”, kā izmantot datoru, lai ievadītu tekstu, lai sazinātos pa pastu ar draugiem vai radiniekiem, meklēt informāciju tīmeklī vai padarītu dzīvi vieglāku, izmantojot e-vidi. Francijā ir atvērti vairāki tematiski orientēti semināri “progresīviem” studentiem “, kas nodarbojas ar, piemēram, digitālo attēlu, video un audio materiālu apstrādi. Soli pa solim projekts ir pievienojis jaunas aktivitātes, piemēram, “rakstot savas atmiņas”, “karaoke ar vecām franču dziesmām”, kā arī konferences un sanāksmes cīņā pret e-atstumtību un to, kā IT var palīdzēt dzīvot labāk, neskatoties uz senioru skaitlisko vairākuma pieaugumu.

Savukārt RASA savas darbības 7 gados uzkrājusi pieredzi, lai projektam piedāvātu  jauninājumus, kam ir novatoriskas ievirzes saistībā ar veselības un aktīvās novecošanas jomām un novecošanas radītām problēmām sabiedrībā;
ar sarunu domnīcām un radošajām darbnīcām, ar senioru uzņēmējdarbību un izglītību,  ar senioru dzīves kvalitātes uzlabojuma aspektiem.

 

Fotomirkļi no   tikšanās  ar viesiem no Francijas – E-Seniors asociācijas pārstāvjiem: