RASA lepojas. 2019. Simtgades svinību gadi paies, bet Tautas saimes grāmatas rakstīšana turpināsies

 

     Grāmatā rakstītais veido laikmeta 100-gades gleznu, kā esam dzīvojuši pirmajā valsts 100gades Latvijas valsts simtgades svinību gadi būs pagājuši, bet Tautas Saimes grāmatas rakstīšana turpināsies. Iesāktas rakstīt jau nākamās grāmatas sējumi (kopskaitā – 20)! Iniciatīva paredzēja, ka katrā novadā ļaudis sarakstīs pa piecām grāmatām. RASA cer, ka iecere vainagosies  ar pirmreizēju un unikālu tautas rakstītu grāmatu, veltītu Latvijas valsts 100-gadei.

     Grāmatā rakstītais veido laikmeta 100-gades gleznu, kā esam dzīvojuši pirmajā valsts 100gades nogrieznī, kā esam iesākuši otro valsts  simtgades cēlienu. Grāmatā atmiņas mijas ar šodienas notikumiem, laimes vēlējumi Latvijas valstij mijas ar padomiem valdībai, tiek sacerēta dzeja, ir zīmējumi un gleznojumi, ir iedzīvotāju vēstules, ko saglabājuši Latvijas televīzijas darbinieki  par notikumiem ceļā uz Valsts neatkarību.

     Latvijas valsts jubileju gaidot, biedrība Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) ierosināja un pieteica Latvijas valsts simtgades birojam savu iniciatīvu – rakstīt Latvijas tautas saimes grāmatu, tā uzrunājot gan senioru sabiedrību, gan katru cilvēku Latvijā un ārvalstu diasporā, izcelt domu – “Mans ceļš. Latvija”.   Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Ikviens aicināts Tautas saimes grāmatā atstāt savas dzīves, savas dzimtas  nospiedumu, ierakstot emocionāli spožus piedzīvojumus un pārdzīvojumus savā un valsts ceļā.

Foto Kristians Luhaers, LNB