Rīgas aktīvākie seniori infrastruktūras novērtēšanas ekspedīcijā uz veloceliņu “Centrs-Berģi”

Rīgas aktīvākie seniori devās infrastruktūras novērtēšanas ekspedīcijā uz veloceliņu “Centrs-Berģi” un apskatīja pirmo mobilitātes punktu un tā iespējas VEF apkaimē.

Iepriekš seniori apskatīja Mežaparka un Daugavas promenādes velo/gājēju infrastruktūru un tieši veloceliņu Berģiem atzina par senioriem visdraudzīgāko maršrutu, jo veloceliņš bija nodalīts no gājējiem, bija atjaunots un līdzens segums un izbūvēti luksofori drošai ielu šķērsošanai.

Rādās arī daži ierosinājumi, kā uzlabot infrastruktūru, piemēram, tunelī pie Juglas ielas, nepieciešams uzlabot redzamību un jāuzliek papildus zīmes, lai vieglāk pamanīt maršrutu, bija seniori, kas nepamanīja maršrutu un aizbrauca citā virzienā, šeit ir jāuzlabo drošība. Arī tuneļa rampas bija pārāk stāvas un daži seniori nevarēja bez stumšanās uzbraukt.

Tāpat senioriem šķita traucējoši elektriskie skūteri, kas novietoti uz veloceliņa, šāda skūteru novietošana uz veloceļiem būtu jāaizliedz, jo var netīšam uzbraukt virsū un satraumēties. Skūteru novietošana jāsakārto pilsētā.

Trešais ierosinājums no senioriem ir būvēt platākus veloceļus, lai divi braucēji droši var braukt viens otram blakus, sarunāties un uzturēt kontaktu, tas braucienus padara patīkamākus un rosina vairāk izmantot velo.

VEF mobilitātes punktā senioriem patika viedais soliņš, kur ar saules enerģiju ir iespējams uzlādēt telefonu un pieslēgties LMT internetam bez maksas!

Seniori- esam digitāli un mobili!