Rīgas aktīvo senioru alianse dodas uz Cēsīm un piedalīsies sarunu festivālā “Lampa”

“Motivāciju doties uz sarunu festivālu “Lampa” zināmā mērā noteica Covid situācija.  Kopš sērgas sākuma mūsu biedrības seniori – līdz tam pilsoniski aktīvi un sabiedriski darbīgi cilvēki pēkšņi sajutās vientuļi, atstumti no komunikācijas, sarunām, ierastām aktivitātēm, sevis pilnveidošanas iespējām”, stāsta biedrības vadītāja Terēzija Mackare. Viņa uzskata, ka  Lampā būs  iespēja satikties, runāt par aktuālām lietām arī senioru dzīves ikdienā, uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Priecē, ka sarunas šobrīd notiks klātienē, un, kā saka –  aci pret aci – ar ministriem, dažādu viedokļu un paaudžu līderiem.

Rīgas aktīvie seniori plāno piedalīties sarunās par tēmām:

  • Kā es varu ietekmēt lēmumu pieņemšanu savā skolā un pašvaldībā?
  • Senioru aprūpe un cieņpilna novecošana
  • E-demokrātija vai ne-demokrātija?
  • Cieņpilna dzīve ģimenei, kurā ir pastāvīgi aprūpējams tuvinieks

Biedrība RASA par šīm, tēmām jau iepriekš ir runājusi savās domnīcās. RASA ir  pārliecinājusies, ka problēmu risinājumi sākas ar sarunu, ar cieņpilnu diskusiju un spēju-  arī Covid rāmī ieliktiem – piedalīties pilsoniskās aktivitātēs, apzināties, ka sabiedrības līdzdalībai  par valstij un tautai aktuāliem jautājumiem ir būtiska  nozīmē  demokrātijas attīstībā.