Seniori: Laikmeta diktēta aktualitāte – digitālas prasmes!

 

     Ieinteresēti un motivēti apgūt modernas tehnoloģijas, uzklausot  dažādu profesiju cilvēku pieredzes stāstus, iepazīstoties ar iespējām plašāk pievērsties digitālo prasmju apguvei, senioriem bija iespēja gūt paplašinātu priekšstatu, ka, lai gan  šobrīd esam Cocid-19 pandēmijas ierobežoti, tomēr dzīves kvalitātes latiņa ir noturama jēgpilnā līmenī.

     Īsumā šādus secinājumus pauda aptaujātie seniori, kuri piedalījās  biedrības “Rīgas aktīvo senioru alianse” (RASA), Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) Stratēģisko projektu programmas „Demokrātijas kultūra” ietvarā īstenotā projekta Demokrātijas atslēgas – instrumenti digitālās un zaļās mobilitātes veicināšanai” atklāšanas konferencē. “Senior, esi digitāls un mobils, iesaisties pilsoniskās aktivitātēs!”

(pasākums notika 2021.gada 25.februārī no plkst.11.00 – 12.50 ZOOM platformā)

     Kopumā pasākums detalizēti un mēķtiecīgi, un  tai pat laikā  saprotami, uzmundrinoši un auditoriju iedvesmojoši risināja sarunu par tēmu, kas šobrīd aktuāla ne tikai Latvijas senioriem, tā bija saruna par situāciju, kas svarīga globālā kontekstā.

     Kā pārvarēt Covid-19 vīrusa raisītās pandēmijas sekas, kā mazināt senioru atstumtību no sabiedrības, no agrākājām iespējām aktīvi līdzdarboties demokrātijas procesos? Tādēļ svarīgākā sarunas tēma pasākumā – par atbalstu, kas pieejams, lai senioru motivētu aktīvāk apzināt digitālās pilsoniskās iesaistes iespējas.

     Projekta un kampaņas atklāšanas pasākumā “Senior, esi digitāls un mobils, iesaisties pilsoniskās aktivitātēs!” klātesošos uzrunāja sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri savu darbu ikdienā jau gadiem ilgi varēja pārliecināties par senioru aktivitātēm, iekļaujoties, dažādu jautājumu aktualizēšanā, kas vērstu sabiedrības dzīvi kopumā labklājīgāku.

     Šobrīd senioru  aktivitāte ir ļoti būtiska – vienlaikus, apgūstot modernās tehnoloģijas, lai caur digitālam prasmēm īstenotu savas cilvēktiesības, lai līdzvērtīgi iesaistītos sava reģiona, valsts un arī visas Eiropas sociālekonomiskajās un politiskajās norisēs. Lieki piebilst, ka, apgūstot digitālo pilsonisko iesaisti, senioru aktivitāte dažādās sabiedrības dzīves jomās paplašināsies, nostiprinās  pašapziņu un devuma nozīmīgums un līdzdarbīgums sabiedrības un valsts labā.

     Senior! Šobrīd digitālā pilsoniskā iesaiste ir tikpat svarīga kā jau izsenis tā bijusi katras valsts demokrātisko procesu stiprināšanā un attīstībā. To pierāda arī mūsu ceļš uz Latvijas neatkarību!

     Esat laipni aicināti iepazīties ar minētā projekta aktivitātēm, iesaistīties tajās un iekļauties digitālo rīku apgūšanā un praktiskā izmantošanā, kā arī saņemt atbildes uz saviem jautājumiem.