Sirsnīgu un patriotisku emociju apņemti  un valstiski uzrunāti

 

Sirsnīgu un patriotisku emociju apņemti  un valstiski uzrunāti –  Latvijas valsts vienaudžu salidojumu vērtē tā dalībnieki

     Bērni Latvijas tautas tērpos pie ieejas VEF kultūras pilī veidoja goda aleju, sagaidot gan valsts vienaudžus, gan valsts amatpersonas, gan ikkatru.
     “Esmu pagodināts par tik lielu uzmanību” – pēc sarunas ar Saeimas priekšsēdētāju saka 100gadnieks Ēriks Tomsons no Valmieras. Viņam ir daudz ko stāstīt kā viņš kara laikā vedis pāri jūrai latviešu bēgļus uz Zviedriju. Sarunā ar Saeimas priekšsēdētāju  priekā par valsts vienaudžu kopā būšanu  dalījās Lilija Alma Šica – slaveno brāļu Šicu – olimpisko un pasaules čempionu vecmāmiņa.
      Aktrise Vera Gribača (Valtere) – slavenā latviešu aktiera Ēvalda Valtera atraitne, tāpat, kā citi salidojuma dalībnieki – ir sajūsmināta par Valsts prezidenta aprunāšanos un rokasspiedienu.
     Rīgas Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs izteica apbrīnu cienījama vecuma dāmām – mālpilietei  Lidijai Sīmanei (105 gadi) un rīdziniecei Vasilisai Šavrinai (102 gadi) par enerģiju un dzīvesprieku! 
     Paldies par 100 gados ieto ceļu kopā ar Latvijas valsti saņēma katrs  salidojuma dalībnieks, tostarp simtgadnieki Alise Lauva, Bogumila Dmuhovska, Jānis Apinis, Valērija Ivanovska, Alīda Palsiņa un citi. Šai reizē kuplāks bija  to cilvēku pulks, kuriem bija 95 un vairāk gadu. Interesanti, ka 23 valsts vienaudži  visu savu darba mūžu strādājuši rūpnīcā VEF.
     Ar katru salidojuma dalībnieku par dzīvi modernajā Latvijā aprunājās labklājības ministre Ramona Petraviča. Tā nebija vienkārša saruna. Tā bija doma par Latvijas nākotni.
     Pasākuma svinīgajā sadaļā valsts vienaudžus uzrunāja Valsts Prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Valsts amatpersonu teiktajā skanēja apbrīna un atzinība par izturību,  drosmi, spītību un varonību, pārdzīvojot smagus liktens pagriezienus valsts vēsturē,  lepni iestājoties par brīvu Latvijas valsti.
     Ar Rīgas domes Kultūras pārvaldes un VEF kultūras pils darbinieku atbalstu bija veidota  skaista un gadsimtu aptveroša muzikāla programma.
   “Tā bija ļoti skaista diena – gan atceroties Baltijas ceļu, gan stiprinot valsts visvecākajos iedzīvotājos sajūtu, ka neesi vienaldzīgs savai valstij. Ir jāpasaka arī paldies Rīgas domei, kas uzņem  simtgadniekus no valsts un sola šo tradīciju valsts galvaspilsētā turpināt” – atzinīgs ir simtgadnieces Alises Lauvas dēls Uldis.

 

Fotoreportāža no Valsts vienaudžu 3.salidojuma- autore Ingrīda Punka

 

Daži attēli no Valsta vienaudžu 3.salidojuma- no RASA arhīva

 

Organizatori – Rīgas aktīvo senioru alianse
Tālrunis uzziņai – 20209935

Trešā Latvijas valsts vienaudžu salidojuma rīkošanu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, piešķirot līdzfinansējumu salidojuma izdevumu apmaksai –  telpu un tehniskā aprīkojuma īrei, scenārija izstrādei, projekta vadībai, ielūgumu un plakātu nepieciešamajām izmaksām.