Tautas Saimes grāmata iziet Latvijas ceļos

Pirmais novads, kur grāmatas rakstīšana sākas – KURZEME.
Pirmais pieturas punkts – RUCAVA.
Pirmā ieraksta autore – Rucavas vecākā iedzīvotāja – MARĢIETA STIKĀNE
Pirmais ieraksts grāmatā – vēlējums nākamajām paaudzēm ļoti simbolisks:

“…. Lai tur godā Latviju, lai strādā, lai brauc mājā tie, kas citur, lai kopj zemīti, nepārdod ārzemniekiem…”.

 

”… Lai tur godā Latviju, lai strādā, lai brauc mājā tie, kas citur, lai kopj zemīti, nepārdod ārzemniekiem”. Tādus vārdus vēlējumā Latvijai 100 gadu jubilejā veltījusi Marģieta Stikāne – Latvijas vienaudze no Kurzemes, no Rucavas, joprojām enerģiska un darbīga kundze.

Kurzeme ir pirmais Latvijas novads, kur cilvēki sāk rakstīt Tautas Saimes Grāmatu, personiski uzrunājot Latviju, vēstot par savu ceļu Latvijā, paužot emocijas, uzrakstot  vēlējumu nākotnei.

Drīz vien pēc Kurzemes, arī citos novados sāksies Grāmatas rakstīšana.

Rīgā Grāmatas pirmais pieturas punkts būs Barikāžu muzejs.

 

„Latvijas valsts simtgadei veltītā „Tautas saimes grāmata” ir Rīgas Aktīvo senioru alianses iniciatīva un pienesums valsts 100 gadu jubilejai. Jebkurš Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no tā, kādā vecumā viņš ir, neatkarīgi no etniskās vai reliģiskās piederības, aicināts „Tautas saimes grāmatā” rakstīt savus iespaidus un redzējumu, savu vēstījumu un rosinājumu! Jo tas viss kopā veido mūsu tautas vēsturisko atmiņu, mūsu kopējās liecības par tautas noieto ceļu!” – apliecina Terēzija Mackare, RASA valdes priekšsēdētāja.

 

Grāmatas iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet iet daudz dziļāk – lai tiem, kas lasīs grāmatu, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā, lai atklātos dažādi dzīves stāsti, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Tieši tādēļ – pirms rakstīt grāmatā – vairāk jāieskatās savā atmiņā un tautas vēsturē, fotoalbumos…

Kopā līdz Valsts 100gadei Latvijas pagastus apies visas 25 grāmatas un arhivēs valsts iedzīvotāju viedokļus, stāstus, fotomateriālus, zīmējumus vai citas radošas izpausmes.

 Paredzēts, ka katrā novadā, tostarp Rīgā būs vismaz 5 grāmatas (kopumā -25) katrā 500 lapas, lapu izmērs -24X34 cm; grāmatas ir iesietas linaudekla vākos (Latvijas lina krāsā) ar tumši sarkaniem burtiem (Latvijas karoga krāsā). Katras grāmatas svars – 6 kilogrami.

Pirms Valsts 100gades Grāmatas tiks nodotas Nacionālajai bibliotēkai.

 

Plašāka informācija – Biedrība RASA – 67221487; 20209935

 Kurzemniece Marģieta Stikāne