Trešais Latvijas valsts vienaudžu salidojums notiks Rīgā VEF Kultūras pilī

Sestdien, 24.augustā Rīgā, plkst.12:00 VEF Kultūras pilī pulcēsies Latvijas valsts vienaudži- simtgadnieki un tie, kuriem jau vairāk nekā simts, tie – kuri gadu simtam ir pavisam tuvu.
Latvijas valsts simtgades svētku ietvarā valsts galvaspilsēta arī šogad – 2019.gadā- uzņems valsts vienaudžu salidojuma dalībniekus.
Valsts vecākie iedzīvotāji, kuru dzīve ir gājusi gadsimta garumā kopā ar Latviju, salidojuma iedvesmoti, ir rakstījuši savus dzīves stāstus, spožākās epizodes savā un valsts liktenī. Šie stāsti tiek ievietoti Tautas saimes grāmatā un nākamajām paaudzēm daiļrunīgi vēstīs par faktiem valsts vēsturiskajā un sociālajā atmiņā, par dzīvi valsts pirmās simtgades nogrieznī.
Salidojums šoreiz akcentējis tā dalībniekus dalīties atmiņās par Brīvības cīņām, par Baltijas ceļu, par mirkli, kas demonstrēja varonīgu tautas gribu, daudzu gadu desmitu sapņa īstenošanos par valsts neatkarību.
Dalībai salidojumā pieteikušies 78 valsts iedzīvotāji, to vidū 19 iedzīvotāji, kuri gadus skaita jau otrajā simtā. To starp ir 105 gadus veca, joprojām enerģiska kundze, visu trīs salidojumu dalībniece.
Valsts vienaudži un viņu dzimtas rosinājušas, lai valsts vienaudžu salidojums būtu tradīcija, jo – pēc viņu teiktā – sirmgalvji ir skaistā emociju noskaņā, dzīvespricīgi, ieguvuši jaunus paziņas, sazinās telefoniski, dažreiz pat ar datora palīdzību.
Tradicionāli salidojuma dalībnieki tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām. Mākslinieki dāvās sava talanta dzirkstis muzikālajā sveicienā valsts vecākajiem līdzgaitniekiem.
Savukārt Latvijas ietādes un uzņēmēji sagādājuši svētku priekam gan dāvanas, gan cienastu.
Valsts simtgadnieku salidojums ir viena no Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) pilsoniskām iniciatīvām, kas veltīta Latvijas valsts 100gadei.
Šī pilsoniskā iniciatīva ir aktivizējusi senioru iesaistīšanos Valsts 100gades pasākumos. Salidojums ir kopā būšanas iespēja Latvijas valsts vienaudžiem, tā ir iespēja valsts vecākiem iedzīvotājiem iziet sabiedrībā kopā ar savas pilsētas, novada un pagasta vadītājiem, redzēt vaigā valsts augstākās amatpersonas, ministrus, deputātus.
Pirmais 100gadnieku salidojums notika Pilsrundālē; otrā salidojuma mājvieta bija Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma.

 

Organizatori – Rīgas aktīvo senioru alianse
Tālrunis uzziņai – 20209935

Trešā Latvijas valsts vienaudžu salidojuma rīkošanu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, piešķirot līdzfinansējumu salidojuma izdevumu apmaksai –  telpu un tehniskā aprīkojuma īrei, scenārija izstrādei, projekta vadībai, ielūgumu un plakātu nepieciešamajām izmaksām.