Turpinās dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju” uzņemšana

Kāda epizode filmā būs saistīta arī ar  Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas mācību gada uzsākšanu 1. septembrī. Tad šeit viesojās viena no 13 topošās dokumentālās filmas dalībniecēm – Lidija Burčaka, kas pati savulaik bija skolotāja šajā skolā. Savā uzrunā skolēniem, skolotājiem un vecākiem viņa uzsvēra izglītības nozīmi visos laikos, zināšanu nozīmi valsts un cilvēku labklājībai.

Tāpat pavisam nesen filmas radošā grupa tikās ar  bijušo mežsaimnieku no Aizputes Jāni Kazeku.

Savukārt,  Jūliju Zemļicku (105 gadi) no Tukuma un Martu Melgalvi (103 gadi) no Rīgas  filmēšanas grupa arī sastapa Kandavā. Kandavas estrādē  abas dāmas sirsnīgi sveica dziesmuspēles “Tobāgo!” mūzikas autors Uldis Marhilevičs un aktrise Olga Dreģe.

Dokumentālā filma Piedzimt kopā ar Latviju ir stāsts par Latvijas vienaudžiem, tā arī ir iespēja saglabāt vēsturei un nākamajām paaudzēm cilvēkstāstus par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem, saglabājot latvisko un vēsturisko mantojumu. Šie ļaudis joprojām apbur līdzcilvēkus ar personīgo šarmu, aktīvo sabiedrisko dzīvi, neizsīkstošo dzīvesprieku un zinātkāri, dzīvesgudru ticību Latvijai un tās nākotnei.

Filmas pirmizrāde paredzēta 2018. gadā valsts svētku priekšvakarā.

Kadrs no filmas uzņemšanas. Foto: Kandavas novada pašvaldība.

 Vairāk par filmu lasīt šeit