Zelta ideja– top pilnmetrāžas dokumentālā filma

Zelta ideja

top pilnmetrāžas dokumentālā filma ar pagaidu nosaukumu

“Latvijas 100gadnieki”

vai

“Piedzimt kopā ar Latviju”.

Atbalstām iniciatīvu un filmas veidošanu!

 

Filmu veido domubiedru grupa – pieredzējušu, profesionālu  un radošu cilvēku komanda, atsaucoties valsts aicinājumam aktīvi katram iesaistīties Valsts 100gades sagaidīšanas pasākumos.

Šobrīd ir vēsturiski unikāla situācija, kad iespējams vienlaicīgi caurvīt Latvijas vēsturi un Latvijas cilvēka mūžu 100 gadu nogrieznī. Filmas lielākā vērtība – dzīva saruna ar Latvijas vienaudžiem, Latvijas tapšanas aculieciniekiem un līdzdalībniekiem. Šo cilvēku stāsti ir dokumentāla laikmeta liecība, akcentējot katra devumu novadam un piederības sajūtu valstij. Tā ir unikāla iespēja saglabāt vēsturei un nākamajām paaudzēm aculiecinieku stāstus par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem un lepnumu par Latviju, veidojot un stiprinot mūsu kopējās vēsturiskās atmiņas pamatu. Tā ir iespēja saglābāt Latvijas pirmās simtgades mantojumu. Tā ir Latvijas iedzīvotāju stāstu dokumentēšana, tā veic izglītojošu un vēsturisko atmiņu stiprinošu funkciju.

 

Lasīt vairāk