Atsauksmes un komentāri par projektu Pieslēdzies Latvija!

Ko par projekta gaitu saka organizatori un pasniedzēji:

Bruno Barons -projekta vadītājs no biedrības RASA puses:

“Pēc divpusējā sadarbības līguma noslēgšanas starp biedrību RASA un SIA Lattelecom un apmācību uzsākšanas 2015.gada 1.jūnijā varam paziņot to, ka Rīgas pilsētas seniori ir gana aktīvi, jo uz augusta mēneša beigām visu trīs līmeņu apmācības ir beiguši ap 450 seniori. Nākas atzīmēt arī to, ka krievu tautības cilvēki ir mācīties gribošāki, jo ir ievērojami lielāks beidzēju skaits. Tātad vasaras karstums un jaukais laiks Rīgas senioriem nebija šķērslis aktīvai apmācību apmeklēšanai darba dienās no agra rīta līdz vēlam vakaram un zinību iegūšanai. Šis sociālais projekts turpinās, jo seniori turpina pieteikties pa bezmaksas tālruni apmācībām. Ceram, ka sekmīgi apmācības beigušie ir pietiekami izglītoti datorzinībās, lai turpmāk patstāvīgi varētu izmantot bez citu atbalsta IT modernās tehnoloģijas.”

Dainis Olders – kursu pasniedzējs:

Seniori ir atsaucīga mērķgrupa – neskatoties uz īpaši karsto vasaras laiku un dažkārt grūtībām pārvietoties, viņi nāk uz nodarbībām ar degsmi acīs, grib pēc iespējas vairāk uzzināt.
Motivācija apgūt darbu ar datoru mēdz būt dažāda – citu interesē mācēt datorā ielādēt un aplūkot ģimenes fotogrāfijas, citam svarīgi iemācīties rīkoties ar internetbanku, citam svarīga e-pasta un sociālo tīklu izmantošana saziņā.Apmeklējot Lattelecom projekta “Pieslēdzies Latvija” visu līmeņu nodarbības, seniori iegūst nepieciešamās un viņus interesējošās zināšanas.”

Jurijs Stetjuha  – kursu pasniedzējs:

Strādājot ar senioru grupām jau ceturto gadu, gribu atzīmēt, ka senioru interese un vēlme apgūt datorzinību pamatus ar katru gadu palielinās. Viņiem negribās justies atstumtiem no ikdienu aktivitātēm un tādēļ seniori mācās izmantot Internetu un citas IT iespējas. Lielāko tiesu seniori ir aktīvi stundu gaitā, uzdod daudz jautājumu (citreiz tie jautājumi pat pārsniedz mūsu projekta programmu).

Bet, diemžēl, ir arī tādi cilvēki, kuri, pieteikušies apmācībām noteiktajās dienās, nenāk uz nodarbībām. Tādejādi, citi kandidāti paliek ārpus projekta. Gribētos, lai tādu gadījumu nebūtu.

Ņina Priede – kursu pasniedzēja:

Es priecājos, ka seniori nāk uz nodarbībām ļoti motivēti, jo datorprasmēm un spējai izmantot Internetu ir ne tikai tīri praktiska nozīme, šīm prasmēm ir liela nozīme vecāka gada gājuma cilvēku socializācijas procesā, tāpat svarīgi, ka seniori spēj runāt ar jauniešiem viņiem saprotama valodā.

 

Projekta audzēkņi bieži izsaka pateicību projekta autoriem Lattelecom un zinošajiem un atsaucīgajiem pasniedzējiem. Šeit publicējam dažu mūsu audzēkņu komentārus.

Alla Izjumova -beigusi 1.un 2.līmeņa kursus -25.08.2015:

 “Это очень замечательно, что были организованы курсы компьютеров для сеньоров. Но я считаю, часов обучения мало, надо было-бы часы уровней увеличить хотя бы 5 дней по 3 часа для лучшего усвоения и закрепления компьютерных знаний и навыков.”

 Mila Kapuļina -beigusi 1.un 2.līmeņa kursus -25.08.2015:

“Курсы очень хорошие, преподаватели также, но надо-бы побольше информации, для этого побольше занятий по времени- по часам. Спасибо! Liels paldies!

 1-100_2079