Vingrošana

CiGun vingrošana

Pasniedzēja: Maira Gūtmane

Nodarbībās apgūstam īpašas kustības  un saskaņotu elpošanu, aktīvo punktu masāžu, uzmanības koncentrēšanu kā sarunu ar savu ķermeni. Un tas viss tiek veltīts tam, lai mēs paši saviem spēkiem spētu atjaunot harmoniju savā ķermenī.

Veselības vingrošana

Pasniedzēja Helēna Līce

Vingrošanas nodarbību mērķis ir darbaspēju uzturēšana un organisma novecošanās aizkavēšana. Nodarbība norit ar zemu intensitāti. Praktiski tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas – sākot ar acu muskuļiem līdz kāju pirkstiem.

Austrumu vingrošana Ci-Gun 

Ļoti vienkāršotā tulkojumā – Ci-Gun ir darbs ar enerģiju. Šī 4000 gadu senā māksla ir saglabājusi savu aktualitāti arī mūsdienās un no senās Ķīnas izpletusies pa visu pasauli. Gan šīs mākslas senā vēsture, gan izplatība liecina par tās nozīmību cilvēka vispārējās harmonijas atjaunošanā. Nodarbībās apgūstam īpašas kustības  un saskaņotu elpošanu, aktīvo punktu masāžu, uzmanības koncentrēšanu kā sarunu ar savu ķermeni. Un tas viss tiek veltīts tam, lai mēs paši saviem spēkiem spētu atjaunot harmoniju savā ķermenī.

„Neirokustības ķermeņa lieliskai veselībai – dinamiska sēdēšana” – Mūsu ķermeņi ir veidoti, lai kustētos. Kustība ir labsajūtas un veselības atslēga. Mūsu smadzenes ir tās, kas organizē visas mūsu kustības. Bet kustības ir atslēga arī veselīgai sēdēšanai un spējai viegli, bez problēmām tikt ārā no krēsla. Pētījumi pierāda, ka dīka sēdēšana (sēdošs darbs) ir iemesls slimībām, neatkarīgi no tā, vai pirms vai pēc darba ir bijusi aktīva vingrošana. Patiesībā sēdēšana pati par sevi nav problēma. Problēmas rada sēdēšanas veids, kustību trūkums un smadzeņu aktivitātes samazināšanās. Varbūt jums ir nepieciešamība ilgstoši atrasties sēdus stāvoklī, un, iemācoties dinamisko sēdēšanu, jums būs iespēja izvairīties no ilgstošas sēdēšanas negatīvajām sekām.

Dinamisku sēdēšanu papildinās arī kustības – efektīva elpošana, ideāls balanss un kustības pilnvērtīgai dzīvei.

 

Nodarbības vada: 

Maira Gūtmane, sertificēta cigun instruktore:

Ar cigun iepazinos pirms 14 gadiem, sākot vingrot pie skolotāja Igora Kudrjavceva. Tur nonācu cerībā rast risinājumu savām veselības problēmām. Un šobrīd varu teikt, ka esmu ne tikai sakārtojusi savu veselību, bet arī iemācījusies dzīvot pavisam savādāk daudz interesantākā un aizraujošākā pasaulē. Vairāk kā astoņus gadus es mācu to, ko esmu iemācījusies pati, un no sirds priecājos ne tikai par katru sava skolnieka jaunapgūto soli, bet arī par harmoniju, kas atgriežas viņu ķermenī un dzīvē.

 

Igora Kudrjavceva skola Saules ceļš– skatīt šeit

 

Ārstnieciskā vingrošana

Nodarbības vada Helēna Līce (29664349).

Kā uzskata zinātnieki un ārsti, senioriem, lai gūtu optimālu labumu savai veselībai, vajadzētu trenētie vairākas reizes nedēļā. Galvenais ir neliela, bet ilgstoša slodze, nevis maksimāli intensīvs treniņš. Labāk ilgāk, bet vieglāk. Nodarbība notiek 50-60 minūtes divas reizes nedēļā.

Vingrošanas nodarbību mērķis ir darbaspēju uzturēšana un organisma novecošanās aizkavēšana. Nodarbība norit ar zemu intensitāti. Tiek pielietoti vingrojumi sīkajām un vidējām muskuļu grupām – perifērās asinsrites uzlabošanai un vispārējā organisma tonizēšanai, muskuļu spēka un izturības palielināšanai, kā arī vingrojumi koordinācijas un līdzsvara uzlabošanai. Praktiski tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas – sākot ar acu muskuļiem līdz kāju pirkstiem.

Vingrojumu kustības tiek izpildītas lēni un plūstoši. Nodarbības notiek nelielās grupās – omulīgā kompānijā. Iesaistoties vingrošanas nodarbībās ir iespēja satikt un iepazīties ar sava vecuma cilvēkiem un dalīties pieredzē.

Apskati vingrojumu kompleksu senioriem:

http://aktivadiena.lv/vingrojumu-kompleksi/