Esam par digitālu, mobilu un zaļu Rīgu – seniori iesaistās par videi un pilsētai draudzīga transportlīdzekļa arvien plašāku izmantošanu

🙂
🚴‍♀️
🏆

Velosipēds – viens no videi draudzīgiem pārvietošanās veidiem lielpilsētā. Lai gan šobrīd top jaunas velojoslas, labiekārtotas un drošas, izmantot tās savās ikdienas gaitās – dodoties uz tirgu, poliklīniku, muzejiem, veikaliem, seniori tomēr nesteidzas.

Aktivizējot senioru iesaisti mobilās aktivitātēs, Rīgas aktīvo senioru alianses pārstāvji – velobraukšanas entuziasti – vecumā no 60+, piedalījās pasākumā, kur dodoties braucienā ar velosipēdiem pa Rīgas ielām, uzrunāja sastaptos seniorus un lūkojot uzzināt viņu vēlmi un iespējas, iesaistoties aicinājumā pārvietoties pilsētā ar velosipēdu.

Sastaptie vecākās paaudzes cilvēki tika informēti par kampaņu “SENIOR, ESI DIGITĀLS UN MOBILS, IESAISTIES PILSONISKĀS AKTIVITĀTĒS!” Sarunas gaitā notika plašāka informācija par šo kampaņu – tās nozīmi, saņemamo informatīvo palīdzību un praktiskas dabas atbalstu, līdz ar to atjaunojot interesi gan par jau gadiem piemirsto divriteni, gan par savām veloprasmēm, gan vērtībām.

Vairāk nekā 30 uzrunāto senioru atzina, ka labprāt, pārvietojoties pa pilsētu, it īpaši nelielos attālumos, iesaistītos velosipēdu izmantošanā. Tika nosaukti vairāki iemesli, kas to kavē: nav iepazīts velojoslu tīklojums Rīgā, nav skaidrības, vai ir ierīkotas velonovietnes pie izvēlēto maršrutu galapunktiem, nav pietiekamas informācijas par velobraucēja pienākumiem un satiksmes noteikumiem pārvietojoties ar velosipēdu. Vismaz puse no minētā sarunas dalībnieku skaita atzina, ka viņiem nav velosipēda, bet noma ir dārga.

Rezumējot dzirdēto, kampaņas rīkotāji viesa skaidrību par nepieciešamās informācijas iegūšanu digitālajos tīklos, kā arī par iespēju izmantot aplikācijas par velojoslu karti. Šo iespēju–saņemt informāciju var nodrošināt digitālo prasmju apguve, kas iespējama kampaņas “SENIOR, ESI DIGITĀLS UN MOBILS, IESAISTIES PILSONISKĀS AKTIVITĀTĒS!” ietvarā. Bet, kas attiecas uz velosipēdu nomu , cerams , ka kampaņas organizatoru sadarbība ar apvienību Pilsēta cilvēkiem, radīs iespēju velosipēdu lētākai īrei, aicinot talkā Rīgas pašvaldību, lai Rīgas aktīvie seniori varēt iesaistīties ideju bankā par drošas un kvalitatīvas pilsētas infrastruktūras veidošanu.