RASA lepojas. 2019. Vēsturisks brīdis – Tautas Saimes grāmata nonāk Latvijas Nacionālās bibliotēkas plauktos

 

     Tautas saimes grāmatas pirmie pieci sējumi (no 25 sējumiem) nonākuši Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šā gada 3.decembra pēcpusdiena bija saviļņojoša – Nacionālajā bibliotēkā pulcējās Grāmatas iniciatori, LNB vadības pārstāvji, Latvijas valsts 100gades biroja vadītāja, brīvprātīgie un projekta virzītāji.

     Svinīgās ceremonijas ievadā uzstājās visjaunākā ieraksta veicēja tautas saimes grāmatā  – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente, Starptautisku konkursu laureāte, koklētāja Līga Griķe. Klātesošie tika uzrunāti ar virtuozu kokles spēli.

     Biedrības “Rīgas aktīvo senioru alianse” vadītāja Terēzija Mackare stāstīja par pilsonisko iniciatīvu, kas veltīta Latvijas valsts 100gadei,  iniciatīvas motivāciju un īstenošanu.

     Atzinīgus vārdus  iniciatīvas autoriem un katram grāmatas rakstītājam veltīja LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne, sakot, ka rakstītais grāmatā veido niansētu Latvijas valsts stāstu, akcentē domu par sabiedrībai un valstij vajadzīgo kopības sajūtu.

     Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare šo pilsonisko iniciatīvu vērtēja plašā kontekstā ar citām iniciatīvām, kas tapušas pašu spēkiem un atbalstu, apliecinot, ka Latvija – tie esam mēs katrs.

     Nacionālā bibliotēka oficiāli pieņēma Tautas saimes grāmatas.

     Šobrīd LNB grāmatu plauktam tiek nodotas 5 grāmatas – pa vienai no katra valsts novada un Rīgas. Iecerēts turpināt  grāmatas rakstīšanu līdz iniciatīva vainagosies ar 25 grāmatām LNB plauktā  par tautas ceļu kopā ar Latviju.

Vairāk foto no  pasākuma skaties šeit

 

!!  LNB korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Mukha informēja, ka ikviens interesents ar Tautas saimes grāmatu sējumos rakstīto var iepazīties LNB. Pēc Ziemassvētkiem  grāmatas atradīsies lasītavā M stāvā.

Foto Kristians Luhaers, LNB