Seniori apgūst prasmes pārvietoties ar velosipēdu pa valsts galvaspilsētas ielām

Rīgas aktīvo senioru alianses pārstāvji –  velobraukšanas entuziasti-  vecumā no 60+, aicina savus kolēģus atjaunot  velobraukšanas prasmes, tādējādi iesaistoties videi un pilsētai draudzīga transportlīdzekļa arvien plašākā izmantošanā.

           “Vairāk nekā 20 gadus mans velosipēds bija novietots pažobelē un domāju, ka tas vispār vairs netiks izmantots”, saka Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) darbiniece Raja. Atjaunot velobraukšanas  prasmi kundzi pārliecinājusi biedrības iesaiste pilsoniskās aktivitātēs, kas saistās ar velojoslu tīkla iepazīšanos realitātē, ar laikmetam atbilstošu zaļās mobilitātes nozīmi, kā arī pārliecība par drošu pilsētas infrastruktūras attīstību kopumā.

Pēc izmēģinājuma brauciena, kuplais velobraucēju pulciņš atzina,  ka Rīgā top jaunas velojoslas un tas, neapšaubāmi, uzlabo drošību velosipēdistiem. “Turklāt, pārvietoties ar velosipēdu ir ne tikai lietderīgi, novērotais braucienā  var  ierosināt pašvaldībai jaunas idejas infrastruktūras labiekārtošanai, citas atziņas tikpat svarīgas –  braukt ar velosipēdu ir gana veselīgi un ir skaistas emocijas, vērojot pilsētu”, saka Liesma Neipreisa.

Foto no Liesmas personīgā arhīva.