Senioru līdzdalība digitālajā laikmetā

     Mūsu biedrība turpina projektu ERASMUS+  “ICT Skills 4All” – Gados vecāko pilsoņu līdzdalība digitālajā laikmetā. Pašreizējā projekta posmā ir svarīgi saprast senioru datorapmācību praksi, kā arī to uzlabot, pielietojot jaunu  metodiku.

     Pēdējās nodarbībās izmantojām divus jauninājumus. Vienā grupā zinoši seniori izglītoja viens otru, bet otrās grupas mācībās iesaistījās jaunieši, darbojoties kā asistenti pasniedzējiem.

     Pēc mūsu pasniedzēju Ņinas Priedes un Daiņa Oldera viedokļa abas grupas itin veiksmīgi tika galā ar uzdotajiem vingrinājumiem, sākot ar pašiem vienkāršākajiem, kā darbs ar peli un teksta rakstīšana līdz e-pakalpojumiem, fotogrāfijām un tulkošanu. Apmācāmo pašvērtējums un asistentu atzinums liecina, ka esam uz pareizā ceļa un izvēlētā metodoloģija, it sevišķi, dažādu paaudžu apmācības ir veiksmīgs risinājums.

     Asistenti seniori apgalvoja, ka jaunas prasmes apguva un nostiprināja arī viņi, bet jauniešiem bija jāierobežo sava steiga visu darīt ātri, jābūt pacietīgiem ar senioru ierobežotajām spējām. Rezultātā – gandarīti ar veikumu bija visi. Liels paldies Rīgas Hanzas vidusskolai par atsaucību. Tieši šīs skolas desmit  6. klašu skolēni atbildīgi darbojās ar mūsu senioriem apmācību programmā.

     Darbs turpinās, projekts ir attīstībā, kopā ar partneriem tiks vērtēta labākā mācību prakse, lai vecākā paaudze būtu aktīvi sabiedrībā.