Simtgadnieki izdejo zaļumballi cauri valsts gadsimtam

Latvijas valsts galvaspilsēta valsts jubilejas gadā aicināja  valsts vienaudžus uz otro valsts 100gadnieku salidojumu, kas notika kultūras pilī Ziemeļblāzma.

          Sākotnējais pieteikums salidojumam bija ļoti optimistisks – teju 60 no aptaujātajiem 119 valsts vienaudžiem  bija izteikuši cerību, ka ieradīsies, ja vien turēsies veselība. Taču karstā vasara ietekmēja simtgadnieku pašsajūtas – salidojumā piedalījās 31 cilvēks kopā ar savas dzimtas piederīgiem, ar draugiem un atbalstītājiem, ar sociālās aprūpes darbiniekiem.

         Salidojuma dalībniekus īpašā apsveikuma vēstulē sveica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzsverot, ka svarīgi ir saglabāt katra valsts vienaudža atmiņas un dzīvesstāstus, kas stiprina mūsu kopējās vēsturiskās un sociālās atmiņas pamatu.

         Rīgas domes vārdā simtgadniekus uzrunāja un salidojumā sveica Izglītības, sporta un kultūras komitejas vadītāja Eiženija Aldermane.  Viņa pasniedza salidojuma piemiņas zīmes – monētā veidotu sudraba kamolīti, kas simboliski nozīmē atmiņu esību un prasmi tos ievīt valsts vēsturē pirmās simtgades nogrieznī.

         Plašais koncerts, kas bija veidots kā simtgades zaļumballe, kas katrā valsts desmitgadē bija citāda – ar tērpiem, ar stilu, ar izpildījuma manieri – raisīja skaistas un pozitīvas atmiņas un pierādīja, ka valsis  bijis nemainīga vērtība.  Skaistā tautas tērpā valsi dejoja simtgadniece Lilija Alma Šica ar savu dēlu Mārtiņu, eleganti valša “tūres” vadīja Ēriks Tomsons no Valmieras. Lidija Sīmane (104 gadi) atzina – arī būtu dejojusi, ja mazdēls būtu uzlūdzis, bet lieliskas dejotājas Vasilisas Šavrinas (101)  pavadītāju pulkā bija tikai dāmas, un, kā saka Vasilisas kundze – nav kavaliera, nav valša.

         Salidojuma dalībnieki izmantoja arī organizatoru piedāvāto iespēju nofotografēties kopā ar saviem tuvajiem – un uzreiz arī saņemt fotogrāfiju.

         Bet cienasta galda goda vietā bija ceptuves Lāči veidotā lauku torte – “senas receptes ar modernā laika piesitienu” – tortes garšu, kā izcilu, vērtēja katrs tās baudītājs.

Prieks, prieks un prieks – tādas ir valsts vienaudžu emocijas  otrajā simtgadnieku salidojumā.

 

Valsts simtgadnieku salidojums ir  Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) pilsoniskā iniciatīva, kas veltīta Latvijas valsts 100gadei.

         Valsts vienaudžu salidojuma organizēšanas nolikumā RASA rakstīja – ka šī pilsoniskā iniciatīva veicinās senioru aktīvāku iesaistīšanos Valsts 100gades pasākumos, nodrošināt kopā būšanas iespēju Latvijas valsts vienaudžiem, kā arī veicinās valsts vecāko iedzīvotāju iziešanu sabiedrībā kopā ar sava novada amatpersonām. Savukārt valsts godās senioru devumu savam novadam, pilsētai, dzimtai, un teiks paldies par vēsturiskās  un sociālās atmiņas stiprināšanu.

 Idejas autori –ir gandarīti par projekta attīstību.

 

Salidojumu organizēja RD sadarbībā ar Rīgas aktīvo senioru aliansi.